Beisbolaskaune

Pirmieji žingsniai į elitinį beisbolą

Dziugas Kauno beisbolo komandoje “Lituanica” žaidžiantis Džiugas Gavrilčikas šiais metais žengė pirmuosius žingsnius beisbolo elito link. Praėjęs aukščiausiosios beisbolo lygos atranką (MLB tryouts) pavasarį Prahoje, rugpjūčio mėnesį dalyvavo MLB stovykloje Olandijoje Hoofddorp, o visai neseniai gryžo iš Vokietijos, kur vyko MLB Academies Fall Turnyras. Džiugui šie du įvykiai – tai galimybių vartai. Džiugai, ar gali apibūdinti jausmą, kuris apima sužinojus, jog esi kviečiamas į Europos beisbolo talentų stovyklą (MLB camp)?

Tik išgirdęs šią naujieną pirmomis valandomis dar nesusivokiau, kas įvyko, tačiau atsitokėjus buvo išties malonu. Neliko nieko daugiau, kaip tik ruoštis morališkai.
Kokia atmosfera tvyro stovykloje, ar jaučiatės konkurentai, ar atvirkščiai – draugai?
Keista, tačiau konkurentais ten niekas vieni kitų nelaiko.Visi yra draugiški, malonūs tarpusavyje. Žinoma, kai žaidžiamas beisbolas tvyro varžybinis pyktis, noras kuo geriau pasirodyti. Visi nori laimėti. Po varžybų visi sutaria puikiai.
Visi žino atsakymą į klausimą ko reikia, kad tai pasiektum – treniruotis. Ar tik to reikia, kad tai ištikro įvyktų?
Taip, treniruotės yra svarbu, bet reikia nepamiršti ir kitų tiek pat svarbių dalykų: nusiteikimo, noro ir motyvacijos. Treniruotės padeda pasiekti reikiamą formą. O motyvacija sužadina norą siekti tos formos ir, svarbiausiai, įvertinimo.
Turėjai ilgą vasaros sezoną. Mini stovykla, “Big” lyga, Europos vyrų rinktinė, Talentų stovykla, Lietuvos čempionatas, savaitė varžybų su jaunaisiais europos žaidėjais. Ar ne per sunku? Ar nenusibodo?
Per sunku nebuvo, nors visur krūviai dideli, bet teko su tuo susitaikyti ir judėti pirmyn, kitų idėjų net nebuvo kilę.
Daug jaunuolių tokio amžiaus vasarą mėgsta ilsėtis nuo mokyklos, leisti laiką su draugais. O tu keliauji. Ar lieka laiko sau, šeimai ir draugams?
Galiu pripažinti, kad man tai yra savotiškas poilsis, atsipalaiduoju nuo mokslų, užsiimu mėgstama veikla, siekiu savo tikslų, o grįžus randu laiko ir šeimai, ir draugams.
Ar turi kokių prietarų ar ritualų prieš varžybas ar treniruotes?
Jokių ritualų ar prietarų neturiu. Tiesiog, esu užsispyręs ir kiek įmanoma labiau visą dėmesį bei jėgas skiriu daromai veiklai. Nesvarbu ar tai varžybos, ar eilinė treniruotė.
Mėgstamiausia sporto komanda?
Žiūrint kokioje sporto šakoje. Nesu apsistojęs ties viena sporto šaka. Patinkančių komandų yra daug ir įvairių. Žinoma, sergu už Kauno “Žalgirį”, nes pats esu kaunietis. Retkarčiais tenka pamėtyti ir į krepšį, bet mėgstamiausia beisbolo komanda yra Bostono “Red Sox”.
Mėgstamiausia veikla be sporto?
Patinka aktyvaus laisvalaikio formos, nes esu judrus ir nenustygstu vietoje. Kaip dauguma vyrų taip pat mėgstu žvejoti, o kartais paskaitau įvairios mokslinės literatūros.
Kredo kuris veda tave pirmyn?
Visada siekti geriausio rezultato, niekada nepasiduoti ir nesustoti pusiaukelėje – yra mano tobulėjimo principas. Mano gyvenimo principas – negali visada būti pats geriausias, nes visteik atsiras geresnis.
Ačiū, Džiugai už skirtą laiką pokalbiui.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Beisbolas visiems Kauno mieste