Beisbolaskaune

Kodėl beisbolas yra ypatinga sporto šaka?

Autorius: Domas Kamandulis

foto1 Beisbolas – komandinė sporto šaka, atkeliavusi į Lietuvą kartu su legendiniu lakūnu – Steponu Dariumi. Tai sportas, kuris priverčia judėti ir galvoti tuo pačiu metu. Nors profesionalus beisbolas yra labai techniškas, žaidžiant mėgėjiškai nereikalauja didelių pastangų. Ir tai – tik dalis dalykų, dėl kurių ši sporto šaka yra ypatinga. Beisbolas – sporto šaka, kuri išlavina įvairius sportinius gebėjimus. Koordinacija, greitis, jėga, vikrumas – visi šie dalykai šioje sporto šakoje būtini. Tiesa, prireikia ne vienų metų ir ne vienos treniruotės šiems įgūdžiams išlavinti.

Daug lengviau, kai sportuoti jau ateini turėdamas bent keletą savybių. Vienur savo varžovus lenki tu, kitur – jie tave. Taigi, treniruoji tą vietą, kuri pas tave stipriausia ir labai stengiesi. Viską parodys treniruotės ir laikas, kuris tikrai neprailgsta.
Bene svarbiausias aspektas beisbole – mąstysena. Pradėkime nuo to, jog šioje sporto šakoje taisyklės yra pakankamai painios. Nepaisant to, gudročiai jas greitai įsimena. Įsivaizduokite, policininkas, mokydamasis policijos mokykloje, yra apmokomas matyti skirtingas stresines situacijas, todėl turi atsirinkti ką daryti būtent tuo momentu. Lygiai toks pat principas būdingas beisbolo sporto šakoje. Kiekviena situacija gynyboje ar bėgimas tarp bazių turi kelis sprendinius. Tai lyg matematinis galvosūkis žaidžiant beisbolą.

_DSC0098 Beisbolas, skirtingai nei krepšinis ar futbolas, nėra kontaktinis žaidimas. Nepaisant to, ši sporto šaka pasižymi varžymosi dvasia ir emocijomis. Pagrindinis tikslas – pergalė, kuri pasiekiama tik VISAI komandai surėmus pečius, tik tuomet, kai kiekvienas komandos žaidėjas palieka dalelę savęs komandos labui. Kaip ir kiekviename sporte egzistuoja traumų galimybė, tačiau jų ne tiek daug kiek krepšinyje ar futbole.

2014 metų rugpjūčio 4 – oji diena. Lietuvos penkiolikmečių beisbolo rinktinė Pasaulio čempionate Meksikoje rungiasi su Kubos rinktine, vėliau tapusią pasaulio čempione. Fiziškai stiprūs ir techniški kubiečiai į vienus vartus talžo lietuvaičius. Galutinis varžybų rezultatas tolygus tragedijai – mūsų tautiečiai sumalti į miltus rezultatu 30 – 0. Tačiau, kad ir kokia nemaloni būtų rungtynių baigtis, ne kiekvienas žmogus gali patirti tai ką patyrė šie paaugliai – jie vienoje aikštėje žaidė su pačiais geriausiais jų amžiaus grupės žaidėjais visame pasaulyje. Kita vertus, šį jausmą jie patyrė būdami šalyje kitame pasaulio gale, kurioje apsilanko tikrai ne kiekvienas eilinis žmogus. Ir tai – tik viena iš dešimčių valstybių, kurias aplanko vaikai, žaidžiantys šią sporto šaką.
Beisbolas sulaukia didelio vaikų susidomėjimo. Kiekvieną rudenį į treniruotes susirenka vis naujų veidų. Tai mažieji pradinukai, turintys didžių svajonių sporto srityje. Kai kurie taisykles bei beisbolo pradmenis perpranta greitai, kitiems reikalingas ilgesnis laiko tarpas. Kadangi beisbolas yra komandinė sporto šaka, vaikai į treniruotes ateina tikėdamiesi geros komandinės atmosferos. Todėl, stengiamasi išvengti patyčių ar kitokių veiksnių, dėl kurių komandos narys jaučiasi nemaloniai, jaučia bendraamžių spaudimą. Taigi, galbūt beisbolas Tavo sportas? Galbūt Tu tapsi ryškia beisbolo žvaigžde? Ateik ir išbandyk!

Sorry, the comment form is closed at this time.

Beisbolas visiems Kauno mieste