Beisbolaskaune

Beisbolas Kaune ir Lietuvos kariuomenėje

VMPB beisbolo svente, 2016.04.09-027 Steponas Darius yra pasakęs: „Jei pavyks Lietuvos vardu nugalėti Atlantą, tai kitu mano tikslu bus suartinti Amerikos ir Lietuvos jaunimą per beisbolo sportą.“
Lietuvos kariuomenė, bendradarbiauja su įvairiomis NATO valstybėmis sąjungininkėmis. Šiuo metu Kunigaikščio Vaidoto batalione kartu su Lietuvos kariais karinį rengimą vykdo bemaž 300 rotacinės Jungtinių Amerikos Valstijų karių.

Be karinio rengimo JAV kariai įtraukiami ir į kultūrinę veiklą: organizuojamos ekskursijos į Lietuvos muziejus, žymius miestus, pramogų parkus. Pagrindiniai tokių renginių tikslai reprezentuoti Lietuvą, sudaryti sąlygas Lietuvos ir JAV kariams bendrauti tarpusavyje neformalioje aplinkoje taip perimant ne tik karinę bet ir kultūrinę patirtį. Vienas tokių renginių – bendras Kauno beisbolo klubo „Lithuanica“ ir Vaidoto bataliono karių renginys, kuris vyko 2016 m. balandžio 9 d.
Renginio metu Kauno beisbolo klubo „Lithuanica“ nariai buvo supažindinti su Lietuvos kariuomenės bei Jungtinių Amerikos valstijų armijos ginkluote, ekipuote ir technika, aprodytos mūsų karių gyvenimo sąlygos. Klubo nariams buvo organizuojami kariniai žaidimai bei pasivažinėjimas karinėmis šarvuotomis pėstininkų mašinomis „Stryker“.
Kitos susitikimo dalies metu Kauno beisbolo klubo „Lithuanica“ nariai mokino Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo bataliono nuolatinės privalomosios karo tarnybos karius beisbolo taisyklių, gudrybių bei praktiškai mokino kaip žaisti šį Lietuvoje ne labai populiarų, tačiau įdomų žaidimą.
Vėliau buvo žaidžiamos beisbolo rungtynės tarp Kauno beisbolo klubo „Lithuanica“ narių ir Jungtinių Amerikos Valstijų rotacinių pajėgų komandų. Amerikiečiai šį žaidimą žaidžia nuo pat vaikystės, nuo vidurinės mokyklos laikų, jiems tai tas pats kaip lietuviams žaisti krepšinį. Dideliam mūsų karių džiaugsmui – Lietuva laimėjo!
Beje, Kauno beisbolo klubas ne šiaip sau vadinasi „Lithuanica“: Steponas Darius ne tik pilotavo mūsų istorijos pasididžiavimą – garsųjį lėktuvą „Lthuanica“, bet buvo beisbolo „fanatas“ ir 1922 metais pirmojo Lietuvos beisbolo čempionato iniciatorius ir dalyvis. 1926 metais įkūrė Lietuvos beisbolo lygą. Steponas Darius yra pasakęs: „Jei pavyks Lietuvos vardu nugalėti Atlantą, tai kitu mano tikslu bus suartinti Amerikos ir Lietuvos jaunimą per beisbolo sportą.“

Sorry, the comment form is closed at this time.

Beisbolas visiems Kauno mieste