Beisbolaskaune

A. Šimaitis apie artėjantį Lietuvos čempionatą: „Čempionai aiškūs jau šiandien“

Nuotr. aut. Elita Barkanovaitė

Šeštadienį beisbolininkus iš visos Lietuvos į Kauną sukvietusi trečioji nacionalinės komandos treniruotė kvepėjo konkurencija.

Kaip atrodė iš pirmo žvilgsnio, Kauno „Lituanicos“, Utenos „Titanų“ ir BK „Vilniaus“ žaidėjai konkuravo dėl vietos rinktinėje, tačiau artėjant pavasariui erzelį kitų ekipų atstovams kėlė savas komandas ginančių žaidėjų kalbos.

To priežastis – artėjančios šalies pirmenybės, kuriose jėgas išbandys minėtų miestų ekipos ir svečiai iš kaimyninės Baltarusijos sostinės Minsko. Tiesa, Kauno klubas, kaip ir pernai, čempionate dalyvaus su dviem komandomis.

Praėjusią vasarą „Lituanicą“ užklupo traumos ir sezono pabaiga laikinosios sostinės beisbolininkams nesusiklostė taip, kaip buvo norėta – į finalą patekti nepavyko bei vietą ant Lietuvos pirmenybių nugalėtojų pakylos teko užleisti „Titanams“.

Visgi Andrius Šimaitis, praėjusį sezoną rungtyniavęs „Lituanica Green“ komandoje, šiemet neabejoja dėl vieno dalyko – kauniečiai susigrąžins Lietuvos čempionų titulą.

„Tikimės pirmos vietos. Manau, kad turime šansus nugalėti ir Minsko komandą, jeigu jie dalyvaus. Aišku, viskas dar priklausys nuo mūsų sudėčių, nes planuojame turėti dvi komandas. Ruošiamės tvarkingai – tris kartus per savaitę. Manau, kad čempionai aiškūs jau šiandien, bet pažiūrėsime kaip bus“, – tinklalapiui „BeisbolasKaune.lt“ sakė kaunietis.

– Praėjo mėnesis nuo pirmosios Lietuvos rinktinės treniruotės. Kaip sekasi vykdyti trenerio paskirtas užduotis?
– Puikiai, manau visi labai nusiteikę, užsivedę ir nori žaisti.

– Pakalbėkime apie sistemos pokyčius Europos čempionate. Šiemet B diviziono nugalėtojas iš karto keliauja į aukščiausią divizioną. Kaip vertini šį pasikeitimą?
– Aišku, kaip ir gerai, kad iš karto laimi, nėra jokio papildomo finalo, bet tuo pačiu ir blogai, nes reikia suprasti, kad A divizione labai stiprūs varžovai. Dėl to B diviziono laimėtojai nieko daug neduoda. Smagu laimėti, laimėti reikia, bet nežinia, kaip bus toliau.

– Ar, tavo manymu, žvelgiant į praėjusių metų pasirodymus ir šių metų pasiruošimą, Lietuvos rinktinė yra pajėgi laimėti B divizioną Kroatijoje?
– Žinoma. Turime nemažai atvykėlių, kurie žaidžia užsienyje. Jie tikrai mums, esantiems Lietuvoje, labai padeda. Reikia prisijungti prie jų ir palaikyti aukštą lygį ruošiantis.

– Artėjantį savaitgalį Lietuvoje (Vilniuje) vyks pirmasis Europos beisbolo-5 čempionatas. Kaip vertini šios naujos sporto šakos atsiradimą?
– Sakykime, kad džiugiai. Vis tiek populiarina beisbolą. Žmonės lengvesniu būdu gaus daugiau supratimo. Šiaip nuo tikro beisbolo jis tikrai skiriasi, bet sveikinu visus, kurie žaidžia ir linkiu jiems sėkmės.

Vaizd. įrašo. aut. Domas Kamandulis

Sorry, the comment form is closed at this time.

Beisbolas visiems Kauno mieste