Beisbolaskaune

Beisbolo-5 Europos čempionatą pasitinkantis rinktinės treneris trokšta nugalėti

Nuotr. aut. Domas Kamandulis

Jau ateinantį savaitgalį Lietuvos beisbolo bendruomenę sudrebins pirmasis šių metų tarptautinis renginys – pirmą kartą istorijoje vyksiantis beisbolo-5 Europos čempionatas.

Kol kitos Europos komandos kraunasi lagaminus į Vilnių, Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Eimantas Žičkus galvoje rezga taktikas ir idėjas, kaip triumfuoti pirmą kartą vyksiančiose Senojo žemyno pirmenybėse.

Būdamas ir Lietuvos vyrų beisbolo rinktinės kandidatu, E. Žičkus šeštadienį, kartu su kitais pretendentais, dalyvavo trečioje nacionalinės komandos treniruotėje Kaune.

Visgi prognozuoti, kokie yra lietuvių šansai beisbolo-5 Europos čempionate, E. Žičkus nesiryžo.

„Lietuvos beisbolo asociacijoje vyko konkursas, kurį pavyko laimėti, ir pradėjome ruoštis čempionatui, – su tinklalapiu „BeisbolasKaune.lt“ kalbėjo rinktinės strategas. – Ruoštis pradėjome prieš du mėnesius. Manau, kad visos komandos pasiruošimą pradėjo tokiu metu, nes tai yra naujovė Europoje. Tai yra pirmasis blynas – Europos čempionatas Vilniuje. Kol kas sunku kažką prognozuoti, pažiūrėsime po čempionato.“

Nepaisant to, kad neįvardijo Lietuvos rinktinės galimybių, E. Žičkus pabrėžė norą laimėti pirmąsias tokio tipo pirmenybes.

„Mano, kaip žmogaus, savybė visada yra nugalėti. Vertinti dar sunku. Baltijos čempionate žaidėme tiek su latviais, tiek su estais. Prieš juos laimėjome, jie čempionate dalyvaus, o kitų komandų lygį sunku vertinti, nes tai yra pirmasis toks čempionatas. Pamatysime po čempionato, kas išryškėjo labiausiai“, – teigė uteniškis.

Vos prieš keletą metų sugalvota naujoji beisbolo forma didžiausią pagreitį pasiekė pernai, kol galiausiai buvo nuspręsta organizuoti oficialias varžybas vietiniu ir tarptautiniu mastu.

Ši naujovė Lietuvoje galėtų tapti veiksminga, mat norint žaisti beisbolą-5 nereikia turėti nei specializuotos aikštės, nei inventoriaus – užteks kamuoliuko, nedidelio laisvo ploto ir 10-ties savanorių, susiskirsčiusių į dvi komandas.

Paklaustas, ką mano apie tokį naujo beisbolo formato atsiradimą, E. Žičkus džiaugėsi naujovėmis ir vylėsi, kad tokia šio sporto atšaka prilips vaikams, nuolatos iškeičiantiems fizinę veiklą į telefono naršyklę.

„Naujovės visada yra gerai, bet tikrojo beisbolo tai vis tiek nepakeis, – konstatavo beisbolininkas. – Jaunimo tarpe tai yra labai geras žaidimas, mokyklose jis tikrai prigytų. Rungtynės užtrunka apie 15-20 minučių, pertraukos metu reikia penkių žmonių ir, manau, visi smagiai palakstytų, o ne prie telefonų sėdėtų.“

Pasiruošimą Europos čempionato B divizionui tęsia ir Lietuvos vyrų rinktinė, kuri antrose pagal pajėgumą Senojo žemyno pirmenybėse rungtyniaus liepos 27 – rugpjūčio 1 dienomis Zagrebe, Kroatijoje.

Pastaruosius du tokius čempionatus Lietuvos nacionalinė ekipa laimėjo, tačiau vis pritrūkdavo sėkmės išlipti į aukščiausiąjį divizioną. E. Žičkus, savo ruožtu, tikisi, kad pavyks dar kartą pademonstruoti komandinę jėgą ir pakartoti pernai bei 2017-aisiais užfiksuotas pergales.

„Po dviejų laimėtų čempionatų turbūt važiuosime kaip favoritai, bet tikrai nebūsime favoritai. Mūsų treniravimosi sąlygos yra žymiai prastesnės, lyginant su kitomis komandomis, bet mūsų komandinė dvasia viduje yra tokia stipri, kad mes, manau, parodysime panašų rezultatą Kroatijoje“, – kalbėjo Lietuvos rinktinės metikas.

E. Žičkus vyriausiuoju beisbolas-5 treneriu tapo ne šiaip sau – uteniškis praėjusį sezoną stovėjo prie gimtojo miesto „Titanų“ klubo vairo ir atvedė juos į pergalę šalies čempionate. Pasak jo, šiemet čempionų komanda turi tikslą nustebinti Europą.

„Kiekvienais metais kartelė augo ir augo, kol užaugo iki to, kad norime kažką nustebinti Europoje. Žinoma, turime pasiruošti apginti ir Lietuvos čempionų titulą. Bus sunku, bet judame į priekį – turime daug perspektyvaus jaunimo, vyresnių žaidėjų indėlis taip pat svarbus. Manau, kad išlaikysime panašų lygį kaip ir praėjusiais metais“, – pokalbį užbaigė „Titanų“ strategas.

Pirmasis beisbolo-5 Europos čempionatas Vilniaus „Litexpo“ parodų rūmuose vyks vasario 28 – kovo 1 dienomis. Bilietus į renginį platina kakava.lt.

Vaizdo įraš. aut. Domas Kamandulis

Sorry, the comment form is closed at this time.

Beisbolas visiems Kauno mieste