Beisbolaskaune

Vietoje nenustygstantis M. Sirgėdas – apie pasikeitusį rinktinės pasiruošimą, netikėtą šaukimą ir laukiamą vasarą

Domo Kamandulio nuotr.

„Vietoje nenustygstantis“ – taip galima būtų įvardinti Utenos „Titanų“ beisbolininką Matą Sirgėdą, šiemet esantį vienu iš 39-ių Lietuvos vyrų beisbolo rinktinės kandidatų.

Tokį apibūdinimą M. Sirgėdas patvirtino duodamas šį interviu, kai nuolatos lyg beržas per škvalą svyrojo į šonus, o kalbinančiajam teko jį gaudyti kameros objektyvu.

Praėjusią vasarą uteniškis papuolė į situaciją, iš kurios nebuvo išeities – likus savaitei iki čempionato M. Sirgėdas sulaukė Lietuvos rinktinės trenerio Virmido Neverausko kvietimo vykti į Slovakiją ir ten pakeisti savo brolį Luką Sirgėdą, turėjusį išvykti į Lietuvos kariuomenės misiją Irake.

M. Sirgėdas nieko nelaukė – greitai kreipėsi į savo darbovietę, paprašė atostogų ir po mažiau nei savaitės kartu su kitais rinktinės nariais sėdėjo nacionalinės komandos autobusiuke, traukusiame į Trnavos miestą.

„Iš tiesų buvo netikėta, – tinklalapiui „BeisbolasKaune.lt“ sakė „Titanų“ žaidėjas. – Savaitė prieš čempionatą sužinojau, kad treneris kviečia. Su darbais pavyko susitvarkyti – buvau išleistas atostogų ir pavyko išvykti į Slovakiją.“

B diviziono pirmenybes Trnavoje Lietuvos rinktinei pavyko laimėti. Nors M. Sirgėdas negavo daug progų pasireikšti, viską Utenos klubo atstovas žada parodyti ateinančiuose turnyruose.

„Tikrai džiugu, kai lietuviai laimi pirmąją vietą. Turėjome galimybę kovoti dėl patekimo į A divizioną, tai tikrai buvo smagu. Gaila, kad aš prisidėjau ne tiek, kiek norėjau, bet ateityje stengsimės prisidėti daugiau“, – teigė Lietuvos čempionas.

Praėjusį šeštadienį M. Sirgėdas dalyvavo jau ketvirtojoje Lietuvos rinktinės kandidatų treniruotėje, kurioje, kaip ir visada, buvo vienas iš aktyviausių beisbolininkų – viską darė bėgomis, o į klausimus atsakinėjo po 10-ties ratų kroso.

Kaip šmaikštavo pats beisbolininkas, tai nebuvo tinkamiausias laikas pokalbiams, tačiau su mielu noru gyrė šių metų pasiruošimą vasarą Kroatijoje vyksiančioms Europos čempionato B diviziono varžyboms.

„Šiais metais labai pasikeitė rinktinės pasiruošimas. Smagu susirinkti į treniruotes, visi noriai treniruojasi. Manau, kad bus gerai ir čempionate Kroatijoje vėl galėsime pakovoti dėl pirmos vietos“, – kalbėjo M. Sirgėdas.

Pernai „Titanams“ pavyko pademonstruoti pavydėtiną stabilumą ir visą sezoną pergales rinkę uteniškiai tapo Lietuvos čempionais. Šiemet M. Sirgėdas tikisi to paties.

„Tai bus jau ketvirtas „Titanų“ sezonas, dėl to tikrai smagu, – neslėpė Utenoje gimęs ir užaugęs beisbolininkas. – Tikslas toks pat kaip ir praėjusiais metais – tapti stipriausiais Lietuvoje. Pritrūkome vienos pergalės tam, kad nugalėtume Minsko komandą. Šiemet būtų visai smagu vėl pabandyti kibti į atlapus.“

Utena šią vasarą ir vėl gyvens beisbolo ritmu. Miestiečius klubinio sezono metu džiugins „Titanų“ beisbolininkai, o rugpjūtį bus rengiamas ir Europos U23 čempionatas. Pasak M. Sirgėdo, nors čempionatas dar toli, emocijos jau dabar liejasi per kraštus.

„Labai faina. Kažkur gruodžio mėnesį sužinojome, kad čempionatas vyks Utenoje. Emocijos belaukiant čempionato jau dabar kyla, nors jis vyks tik rugpjūčio mėnesį. Manau, kad bus smagu. Tikėsimės, kad lietuviai mus palaikys“, – pokalbį viltingai užbaigė Lietuvos rinktinės kandidatas.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Beisbolas visiems Kauno mieste